O mnie

Nazywam się Adam Adamczyk, urodziłem się w roku 1980 w Cieszynie, mieszkam i tworzę w Cisownicy , malowniczej wiosce leżącej na Ślasku Cieszyńskim.

Drewno było mi zawsze bliskie.Moje dzieciństwo przepełnione było zapachem runa leśnego i żywicznych wiórów . Wiedziony instynktem rozpocząłem pracę w leśnictwie, by kontynuować drwalską tradycję dziadka i ojca. Piękno drewna i obcowanie z naturą pchały mnie do prób tworzenia czegoś... odkrywania tego, co w nim ukryte.

 

Rzeźbiarstwem w drewnie interesowałem się już wcześniej, "wyskrobałem" nawet małą płaskorzeźbę... ale na tym poprzestałem. Przed paroma laty zacząłem się interesować rzeźbieniem piłami spalinowymi... i tak za sprawą ukochanej żony oraz impulsu od Wszechmogącego...nabyłem prowadnicę carvingową... i sie zaczeło :-)

Swoje rzeźby wykonuję piłami, później szlifuję i impregnuje, by cieszyły oko na lata. Cały czas sie uczę , eksperymentuję , próbuje również wykonywać rzeźby samymi dłutami, szczególnie te mniejsze.

W kawałku drewna najczęściej drzemie bliskie mi leśne zwierzę, fantastyczny stwór, ale często też postać ludzka. Jestem otwarty na nowe pomysły i propozycje.

Będę bardzo szczęśliwy, gdy moje rzeźby zagoszczą w Waszych domach i ogrodach!  Kłaniam sie nisko i pozdrawiam!

 

Facebook